logo PWTE

Sev.en Industry Supply dodává elektřinu české železnici a Pražskému hradu

4 min

Tisková zpráva

Praha 15. 5. 2023 - Dodavatel elektřiny Sev.en Industry Supply zaznamenal dva výrazné úspěchy. Prostřednictvím aukce na komoditní burze PXE byl Správou železnic vybrán pro zajištění trakční energie na rok 2024 v objemu přes 1,3 TWh. A ve veřejné zakázce získal kontrakt na dodávku 4,4 GWh elektřiny pro Správu Pražského hradu. 

Sev.en Industry Supply a.s., nakupuje elektřinu z výrobního portfolia Skupiny Sev.en, tedy přímo od tuzemského výrobce, který provozuje vlastní modernizované výrobní kapacity. Může tak zákazníkům garantovat dlouhodobou jistotu dodávky
i zajímavou cenu. Úspěch ve veřejných zakázkách potvrzuje výhodnost tohoto obchodního modelu.

„Sev.en Industry Supply se orientuje výhradně na segment B2B, zejména na velké zákazníky s roční spotřebou elektřiny nad 5 GWh. Jsme zapsáni v seznamu kvalifikovaných dodavatelů dle Zákona o zadávání veřejných zakázek a také zaregistrováni na pražské burze PXE jako účastník obchodování na trhu s elektřinou. Naše nabídky jsou vysoce konkurenceschopné, navíc s bonusem garance dodávek elektřiny přímo od výrobce,“ vysvětluje předseda představenstva Sev.en Industry Supply a. s., David Harant. 

Správa železnic je největším odběratelem elektřiny v zemi a předpokládaný objem dodávky 1,3 TWh na rok 2024 představuje přibližně dvě procenta celkové spotřeby České republiky. K oslovení subjektů pro dodávku trakční energie tato státní organizace opakovaně využívá aukcí na komoditní burze Power Exchange Central Europe (PXE). Smlouva se společností Sev.en Industry Supply byla uzavřena se zahájením dodávky od ledna 2024. 

Již od dubna 2023 Sev.en Industry Supply jako vítěz veřejné zakázky zajišťuje elektřinu také pro Správu Pražského hradu. Dodávka v celkovém objemu 4,4 GWh směřuje do dvou odběrných míst, kromě samotného Pražského hradu je to rovněž Zámek Lány.

„Smlouvy uzavíráme nejen pro rok 2023 a 2024, ale také na delší období. Společnost Sev.en Industry Supply a. s., budujeme ve spolupráci se společností CENTROPOL ENERGY, a.s., která pro nás smluvně zajišťuje zejména obchodní tým a podpůrné činnosti,“ dodává David Harant.


O SKUPINĚ SEV.EN

Skupina Sev.en se věnuje širokému okruhu činností – od těžby hnědého uhlí ve vlastních hnědouhelných dolech na severu Čech přes výrobu elektrické energie a tepla až po rekultivace a vytváření krajiny budoucnosti

V oblasti výroby elektřiny je držitelem certifikací potřebných pro poskytování podpůrných služeb pro přenosovou soustavu a podílí se tak na zajištění stability sítě v České republice. Součástí skupiny jsou výrobní zdroje o celkovém instalovaném výkonu 2 408 MW, do jejichž obnovy v uplynulých letech investovala 7 miliard korun. Jedná se o jednu z největších investic do ekologizace v ČR. V roce 2022 tyto zdroje vyrobily 11,5 TWh elektřiny.

 Kontakt

Kateřina Petrášová
Marketingový manažer

GSM: +420 608 084 884
e-mail: e-mail
web: www.7industrysupply.cz

Hlavní partneři

Stojí za námi stabilní české energetické společnosti

7

Skupina Sev.en Česká energie

2. největší výrobce elektřiny v ČR. 41 809 GWh elektrické energie vyrobené od roku 2013.

Více o skupině Sev.en

PXE cmkbk

Jsme registrováni na energetické burze PXE a CMKBK jako účastník obchodování na trhu s elektřinou a dodavatel pro koncové zákazníky.

TUV

Získali jsme certifikát udržitelnosti ISCC EU
od TÜV-SÜD.

Jsme zapsáni v Seznamu kvalifikovaných dodavatelů dle zákona o zadávání veřejných zakázek.

dotazy

Ozvěte se nám

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy

Pracovní doba od pondělí do pátku 9.00 – 16.00

e-mail
e-mail
Nezávazná poptávka

Váš roční odběr
GWh
Minimální roční odběr činí 0,001 GWh. Pro více informací pište na: e-mail
Firma
E-mail
Telefon
Souhlasím s podmínkami o zpracování osobních údajů

Naši obchodní zástupci Vás v nejbližší době telefonicky kontaktují.